Září 2013

ForU

26. září 2013 v 21:05 | Iharo Senshi Kokoro
Dneska jsem řešila s Eliškou na zastávce svatby. A to že žádnou nechci a mít nebudu, je to jen papír a prstnky, které se stejně ztratí, nebo nám prsty ztloustnou, že se na ně nevejdou. A já svatbu mít nebudu. Protože láska se neurčuje tím, jestli jsme svoji. Teď dochodím devítku a odejdu na ten intr. Vrátím se až na vysokou a po celou tu dobu si nikoho nenajdu a budu tu pro ty, co budou potřebovat. Pak jednou, až mi bude pětadvacet přijde do práce princ na bílým koni s tím, že se mu líbím. O tři roky později mě opustí kvůli jednadvacetileté blondýně s o tři čísla většíma kozama.
A já budu sama a ve třiceti si začnu šetřit na operaci, abych taky byla chlap.
V padesáti mi dojde, že to stejně nemá cenu a tak už budu prostě jen dřít. V šedesáti si moje vrstevnice budou prohlížet fotoalba a já zůstanu sama, až do sedmdesáti budu litovat, že jsem si nikd nikoho nenašla. Vzpomenu si na lidi, pro které jsme tu byla a kteří tu pro mě teď nejsou.
A pak na to, jak jsem se s Eliškou bavila o svatbách. A dojde mi, že mi je líto, že jsem neměla možnost obléknout si krásné bílé šaty a před padesáti lidmi říct své ano.
A tak v sedmdesáti nemám najednou komu chodit na hrob a místo abych senilně plakala nad fotkama svých dětí v plenách budu litovat a ronit slzy nad prázdným albem.
A pak si vzpomenu, na tu, která tu vedle mě vždycky byla a zůstane a že i na smrtelné posteli by třeba chtěla být se mnou.
Neko Mishu Hyuny. A vedle ní se objeví další, která mě neopustila. Marethyu Kitsune. A pak Chrono. A další Neko, tentokrát Arashi i s bráškou Korim. A Ame, Voky, Oliver s Eldorem v jednom. A Eliška, Majka, Citrón a Aňja. A Mates, co i když mě znal dva dny, tak... On ví. A Eressiel.
A pak zas uvidím sebe. Je to přítomnost. Sedím a ťukám tu od klávesnice tenhle článek a myslím na všechny ty lidi. A vzpomenu si na další dva. Kteří mě neopustí.
Bráška a Sestřička. Oni tu jsou. A vzpomenu si, jak mají vždykcy pravdu. A vím, že až půjdu spát a zítra se probudím a pak zas půdu spát abych se zas probudila, tak budu dávat pozor, protože až mi budou chtít něco říct, tak to bude pravda. A bude to důležité.
A vlastně nebudu sama do pětadvaceti, protože je lepší brečet nad fotkama, než prázdným albem.
Tak se už zase těším na další čtvrtek s Eliškou, protože vezmeme mobily, sedneme si někde ve městě, před sebe položíme klobouk a cedulku "neplaťte" a budeme zpívat.


Návštěva

17. září 2013 v 17:48 | Iharo Senshi Kokoro |  origosh
Tak tadadadááá. Jaké by to bylo potkat se se svou oblíbenou postavou? Rozhoně zvláštní. Jaké přesně?
Když vezmeme v potaz, že Iharo miluje fantasy, tak asi nebude obvyklé, potkat někoho takového v našem světě.
Návštěva.


Viva

12. září 2013 v 18:18 | Iharo Senshi Kokoro |  O*Z*N*Á*M*E*N*Í*Č*K*A
Zvolejte Hurá!
Ačkoli jsme i teď dost neaktivní a na všechno kašlu (krom čtení povídek!) tak přeci jen vám oznamuji, že odjíždím a vracím se až v neděli, tudíž jsem k nezastižení!
A jedu na školení týmu podpořeného O2 Think Big.
Jedu já, nějaká dospělá holka a nějaký dospělý kluk. Ani jednoho neznám.. Yatta!
Akce, kterou zastupujeme se jmenu Viva - tým obešle s pozvánkou střední školy z F-M. Pět z nich vytvoří týmy a zůčastní se divadelního představení. Finance vybrané za vstupenky jdou na podporu psychicky a fyzicky postižených.

Hlas minulosti

11. září 2013 v 8:42 | Iharo Senshi Kokoro |  Kecy v kleci a ježek v troubě
Každý z nás má aspoň jeden. Hlas, který ho volá, bubáka pod postelí, kostlivce ve skříni.
Něco, co je vzpomínka, která občas vytane na mysli a my ji omíláme.
Mě volají dva hlasy. Dva hlasy Minulosti, co občas objeví se a člověk vidí, co v tu chvíli neviděl..
Do dneška mi chybí a nejen mě. Andílek, který slíbil že neodejde a stejně zmizel. Navzájem jsme si pomohli a přes tu dálku si byli neskutečně blízko. Tady "Doma" by to nikdo nepochopil, jak mi mohlo tolik záležet na někom, koho jsme nikdy neviděla..
Loučil se se mnou. Ale já nevěřila že odejde. Nechtěla jsem aby odešel a tak jsem se rozhodla že tovšechno je lež a další ze smutných zamyšlení, kterých jsme spolu měli mnoho. Jenže to byla pravda a on opravdu odešel. Vím, že žije, že je šťastný. Ale ten hlas pořád volá.
Stydím se. Stydím se, protože n sklonku jejího života, babiččina živote jsem byla slabá, abch při ní stála. stydím se, protože nevím, jak dlouho to je a kdy přesně zemřela. Byla jsem za ní v nemocnici jen jednou. Když jsme se chystaali k odchodu, objala jsem ji a její křehké tělo mě drželo pevněji, než by normáln dokázala. Věděla, že už se za ní nestinu podívat. Věděla to a takhle se se mnou rozloučila. Došlo mi to, až na pohřbu. Ačkoli celou návštěvu mi říkala jénem sesrty, na konci věděla, koho objímá a loučila se.

Bez mobilu ani ránu

10. září 2013 v 19:23 | Iharo Senshi Kokoro |  Kecy v kleci a ježek v troubě
Další nudný výkec. Možná už to víte, možná ne, ale jsem absolutně bez mobilu, protože onen stroječek je vybitý. Někdo by ho dal na nabíječku, ale to dělají lidi, kteří nabíječku mají.
Moje uvízla někde na cestě mezi Prahou a Sedlištěma. Hopla!


CMV's - CrimsonHourCosplay

7. září 2013 v 11:01 | Iharo Senshi Kokoro |  Music a vše okolo
Tak a ještě jedna CMV skupinka :D
Nejsou lepší než VändettA, ale šlapou jim na paty. Milášci. Myslím, že taky ze Švédska.. Páč se v jednom videu potkali myslím na WhateverConu... Nebo na něčem podobným...

Hetalia CMV's - VändettACosplay

7. září 2013 v 10:47 | Iharo Senshi Kokoro |  Music a vše okolo
Tak jo, Iharo se zbláznila. Ne! To už není nic nového.
Když se někdo nudí, snaží se najít videa na youtube. Heh, nemluvila jsem tu už někde o týhle skupince? Asi ne, nom.
VändettaA se skládá ze tří holek ze Švédska (Ano! jsou to všechno holky! I to vysoký, štíhlý.. TwT)
Cim, Fia a Mica.


Jsem jako oni. Tupý Hlavy!

7. září 2013 v 10:34 | Iharo Senshi Kokoro |  Kecy v kleci a ježek v troubě
Tak jo děcka.
Někdy, když si uvědomíte nějakou věc, tak se za sebe stydíte.
Něco podobnýho mě přepadlo dneska v 10:15 ..

Konec Punku v Helsinkách

6. září 2013 v 19:23 | Iharo Senshi Kokoro |  Moje recenze
Tak jo děcka, nelekejte se názvu. Je to prostě knížka.
Přivedla mě k ní kámoška Aňa (jo, ta co s ní dycky máme ty strašné hlody).. Já.. Eeew, abych se přiznala, dost to čtení poslední dobou flákám a moc daleko v té knížce nejsem, ale přijde mi fajn. Ok! Jsem teprve na 38. straně! Faaajn!
Ale stejně vám sem hodím recenzi a své doporučení, třeba to někoho zaujme.

Název: Konec Punku v Helsinkách
Spáchal: Jaroslav Rudiš
Vydáno: 2010
Heslo na obalu: Před stíny minulosti nejde utéct, vždycky vás přepadnou zezadu.

hgter


Kocovina

2. září 2013 v 12:11 | Iharo Senshi Kokoro |  origosh
Tak jo, tenhle článek byl původně k tématu týdne, ale nějak jsem ztratila sešit a našla až když bylo pozdě. Mimochodem psala jsem to ve fyzice, když naše třída byla na výletě v Praze a já tvrdla v Béčku. Což mi nijak zvlášť nevadí!
No, za to dneska? Děcka, Iharo sedí v první lavici za katedrou. Naštěstí sama. Což dlouho nepotrvá.. A na zemák máme Karáska!! (nenávist!) A na společenský zeměpis a svět práce taky! Jasine co jsem komu udělala? ??
No zpátky k příběhu. Měl by mít přesně dvěstě slov. Takový DoubleDrabble.. Asi! Klidně to spočítejte..


Bonamana trošku jinak

1. září 2013 v 13:35 | Iharo Senshi Kokoro |  Music a vše okolo
Yattáá.. Minna já se asi poseru, bo co... Nah, projíždím si znuděně fb v očekávání, že mě sestra avolá k obědu a co nenajdu?
Neznámý génius (podezřelý číslo jedna : moje Umma Hagu) tam pod jménem nějaké skupiny hodil úplně boží video.
Jediné, co mě k tomu napadá je, co by na tuhle parodii řekli samotní SuJu
Ňah.. Nejen, že jsme zadržovala smích, ale spustil se mi NoseBleeding (*kecá, má rýmu*)

Tady to je, protože o tohle vás nemůžu ochudit!