Dorian Gray

24. srpna 2014 v 18:54 | Iharo Senshi Kokoro |  Moje recenze
Tak jo. Po knize přichází čas na film. Jsme ráda, že jsem to neudělala obráceně. Opravdu. Ale pozor. Není to poslední film, na motivy tohoto románu.
Chápu. Nějaká ta povídka nikde, ale recenze, to jo. To sypu z rukávu jako nikdy. Pochopte. Dílo Oscara Wilda zanechává dojem a já se teď na psaní vůbec necítím.
Takže prostě Recenze!

vaegQFB
WHAT?
Dorian Gray
Drama / Horor / Fantasy / Thriller

Velká Británie
Rok vzniku: 2009
108 min

Hrají: Colin Firth, Ben Barnes, Rebecca Hall, Rachel Hurd-Wood, Ben Chaplin

Ano, předlohou nám má být kniha "Obraz Doriana Graye" od Oscara Wildea. Ovšem co se týče tohoto filmu, tak jsou autoři odvážnější. Dorian je na začátku mladý chlapec, který přijíždí do Londýna, aby převzal majetek po svém zemřelém dědečkovi. Je nezkušený, nevinný a nezkažený velkoměstem. Ujímá se jej milý, přívětivý a slušný Basil, londýnský malíř. Dorian se stává Basilovou inspirací. Po čase ovšem Basil udělá odvážný krok, když vezme Doriana na večírek, kde je hostitelem sir Henry. Tento cynik s podivnými názory chlapce zasvěcuje do svého pohledu na svět a snad se i baví tím, jak je z toho Dorian z počátku vyjukaný.
/Abych pravdu řekla, je sakra těžké psát recenzi k tomuto filmu, abych nespoilerovala. Snad proto nebude tak skvělá a dokonalá. Odvážu se až ve své části xP/

sb\sbsb

A co na to já?
Všechno špatně, všechno špatně! I ten hokej jsme projeli! "TO byl fotbal!" Dyť to říkám, všechno špatně!
Ne, až tak strašné to není, ale je pravda, že mám smíšené pocity. Jak v komentáři v předchozí recenzi zmínila má Sensei, tento film je něco pro sexuchtivé zvrhlíky. Vlastně to, co Oscar o Dorianovi naznačil tvůrci tohoto filmu ukázali. V knize toto všechno zůstává pomluvami a stíny, které se za Dorianem plazí. Ovšem zde už to vidíme jako živou součást Dorianova života. Zároveň také bylyl ukojeny i veškerá má skrytá přání, co se týče yaoi. Ano, v knize se můžete jen domnívat, jak hluboký vztah chová Basil k Dorianovi. Ve filmu vidíte, že když po něm Dorian vyjede, Basil jej neodstrčí. Snad smím říci i naopak.
Co se ovšme týče chvíle, kdy se Dorian navrátí z cest a všichni konečně poznají to kouzlo, že i po letech je stále stejný... Sakra, něco mi tam vadí. Ano. Přesně vidíme, co dokázal obraz, neboť dítko, co kdysi běhalo po zahradě lorda Henryho je nyní dospělá žena. Sám lord Henry pěkně zešedivěl. Ale Dorianovi nepřibyla jediná vrásečka. Avšak to, co se děje se mi nelíbí. Ne. Chápu, že se nemůžeme držet přesně knihy, přesto jsem zklamaná jistými úseky. Onou mladou ženou. A hlavně koncem. To, jak skončila kniha mělo svůj důsledek, mělo to význam a to, že je to v tomto snímku jinak se mi až příčí. Když už změnili konec Jima Vayna, Sibyly Vayneové, nebo to, že přidali Henryho dceru... Ach prosím.. Budiž! Ale ten konec, ten konec je něco, oc si neměli přizpůsobovat. Ano. Působí dramaticky. Páni, až se bojíte! Ale ne. Ne, ne, ne. To není ten konec Doriana Graye, s jakým bych se smířila.
Můj závěr je tedy jednoduchý. Film je skvělý. Dokud se neobjeví postava, kterou hraje Rebecca Hall. Co se samotného Obrazu týče, jsem nadšená. Naprosto nadšená a unešená. To je věc, za kterou autorům líbám ruce i nohy, avšak za ten konec jim lámu nosy.

trailer : boužel není v češtině, ale Angličtina vás nezabije!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 0:33 | Reagovat

Já se přiznám, že ten film miluju, ale knížku jsem zatím nečetla. Když jsem si jí chtěla půjčit, tak u nás v knihovně zrovna nebyly -_-(hey, u nás je vždycky všechno xD).
Ten konec mě docela překvapil něco takového jsem nečekala.
Jsem zvědavá jak se mi to bude líbit, až tu knížku přečtu, ale určitě budu mít ten film pořád ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama