Everyone Needs an Angel - Creepypasta Too (Unnumbered)

30. dubna 2017 v 11:59 | Kalamity Iharo |  ENACT
Jabán, vy Žaláti!
Po dlouhé, dlouhatáncké době jsem se konečně odhodlala to udělat.
Chci vám připomenout, jak slepé a naivní byly začátky ENACT. A proto jsem se rozhodla vydat tenhle neočíslovaný, původně ztracený díl.
Je staršího data a tak svým dětím nezapadá do časové linky, ve které jsme se momentálně zasekli. Ale aspoň jako připomení staré dobré Vily la Creepa a toho, jak to tam "fungovalo"... Snad se vám bude líbit, trochu se pobavíte a zase se budete aspoň trochu těšit na další díly. Slibuju, že to dokončím! Sama jsem totiž zvědavá, jak to vlastně skončí!
Takže mi nezapomeňte dát vědět, co si o tomhle díle a o celé sérii myslíte a zda je tady ještě pořád někdo, kdo vyčkává její konec stejně tak, jako já, autorka, vyčkávám sílu k napsání!

Toho dne se Maria probudila do tichého rána. Žádná poučující The Clever One, žádná Jane ječící na Jeffa, dokonce žádný Smiley štěkající všem pro radost nebo rozjařená Sally, která by ho napodobovala. Bylo ticho a klid, jako kdyby všichni byli zalezlí před Agnes v ráži. Proboha, proletělo Marie hlavou, snad není Agnes v ráži?! Maria vyskočila z postele a už se řítila ven z pokoje a po schodech dolů. Nikde nikdo. Naštěstí ani Agnes. Maria vešla do kuchyně. Na stolku stálo horké kafe v jejím hrníčku. Její hrnek, to znamenalo, že i kafe v něm je její. Creepy se už naučily, že hodného Blangela dělá kafe hned po ránu. Nejlépe ochotně a bez keců nachystané v Blangelově hrníčku. I když pojem 'Blangeůlv hrníček' se dal přeložit jako 'středně malý kotel'. Maria se spokojeně napila. Všimla si, že krom kafe na ni tady čeká ještě bílá obálka. Snad to kafe není od Jeffa. To by totiž byl úplatek za odpuštění prohřešku, který je popsán v obálce. A Maria už se napila, tudíž přijala úplatek a nemá nárok cokoli Jeffovi vyčítat. Dívka chvíli váhala, co udělá. Ale napít se už napila a jestli je to skutečně Jeffova práce, tak ji Jeff odkudsi sleduje a ví, že se napila. Maria se tedy pro odvahu napila ještě jednou a pořádně a pak odložila kafe a vzala si obálku. Tak co je to tentokrát? Otevřela obálku a dala se do čtení.

"Ahoj Mario! Zdraví tě tvoje Creepypasty!"

Podle písma to byl Jeff. Ale pozdrav věnoval celkově Creepám. Tak že by kolektivní vina? Maria pokračovala ve čtení.

"Když už můžeme slavit Vánoce, napadlo nás zprznit ještě další ze svátků, které křesťani ukradli pohanům!"

Maria si živě dokázala představit, jak někdo, kdo nad Jeffem píšícím dopis stál, se v tu chvíli ozval.
"Jeffe! Nemůžeš o všech svátcích prohlašovat, že ho křesťané ukradli pohanům! To přece nejde!"
A Maria taky přesně věděla, co by na to Jeff odpověděl.
"Ale jo! Jelikož jediné pravé náboženství je Zalgoismus, tak v jeho jméně prohlašuji, že můžu!"

Nad tou představou se Maria musela ušklíbnout. Znovu se napila kafe a vrátila se ke čtení dopisu.

"Při Velikonicích se prej mlátěj nejdřív holky a pak kluci. Rozhodli jsme se to vypustit, protože v našem podání by to mohlo dopadnout špatně. Ale ani tak tě o Velikonoce neochudíme, Mario! Budeš, jak je tradicí v mnoha zemích, hledat vajíčka!! Tedy, vajíčka přímo ne. Jelikož jsme pozdě dešifrovali kalendář, tak jsme už dostatek vajíček nestihli sehnat. Takže místo vajíček budeš hledat nás!

PS: Kdybychom si zrovna museli odskočit a že to se může stát, protože snídani dělal Ticci, tak na svém místě necháme něco, co je pro nás typické!"

Tím dopis končil. Maria pokrčila rameny a v klidu dopila své kafe. Pak se vydala ven z vily. Když už se Jeff tolik snažil s tím dopisem a ostatní kvůli tomu nechali vařit Ticciho, tak se na ně Maria přece nemůže vybodnout! Jen ať mají děti radost.
Na klice u dveří ji čekal proutěný košíček se vzkazem "Veselé Velikonice."
"To mám jako nasbírat Creepypasty do košíčku?" pozvedla Maria obočí. Ale i tak si ho vzala a vyrazila do lesa. To, že se nepřevlékla ze spacího XXL trika a tepláků jí bylo jedno. V tomhle lese stejně houbaře nepotká. Otázkou bylo, jak v tomhle lese… V tomhle magickém lese najde všechny Creepypasty. Nejspíš při ní bude muset stát sám velký Zalgo.
A asi i stál. Po chvíli narazila Maria na vyseděné místečko v trávě a v něm odložený nůž.
"Tak to máme vajíčko Jeffa." Maria vzala nůž a dal ho do košíčku. Bloumání lesem ji začínalo pomalu nudit, když najednou bosou nohou šlápla na něco, co pod její váhou podezřele zakřupalo.
"Řasenka Miss Sporty? A joooo, to bude Jane…" pokývala Maria hlavou a křuplou řasenku dala k Jeffově noži do košíčku.
Po tomhle se v jejím košíčku brzy objevil Agnesin kotouč, Sallyin méďa, kladívko od Zero, Crossiny hodinky, Benova čapka, Bloody Monin šátek, L.Jackova hrací skříňka, chuchvalec Smileyho vyčesaných chlupů, ledvinka, která měla představovat E.Jacka, ale Maria hádala, že asi nebude přímo jeho. Už bylo jasné, že nikde nepotká skutečnou Creepu, všude jen jejich předměty. A tak Maria, rozhlížející se po zemi, málem narazila do vysoké tyče, na níž byl papírek s kruhem přeškrtnutým do X.
"Slenderman má zaracha na komp." zabručela Maria a strhla obrázek z tyče. Bloudí tu po lese a sbírá artefakty. Chobotničák se stoprocentně inspiroval u té svojí hry. Ts. Ts. Ts.
Ale když tady našla papírek od Chobotničáka, někde blízko jsou určitě Proxyové! A taky že jo! Na paloučku, kousek od té zrádné tyče, našla Maria Ticciho sekerku, na ní obě masky a vedle dokonce Cheesecake.
"Děláte si prdel? Jsem snad nějaká postižená fanynka?" odfrkla si Maria. Vzala sekyrku i masky a do Cheesecaku ledabyle kopla.
Slunce se začalo pomalu směrovat k západu a Marie už chyběla jen The Clever One.
"Ta potvora bude beztak někde u Vily la Creepa." mluvila si Maria sama pro sebe. Tak nějak jí to dávalo smysl. Nakonec… Oni na ni ještě určitě něco chystají. To, že místo sebe nechali po lese svoje věci nebylo jen tím, že Ticci dělal snídani. Je v tom něco víc.
Maria se vydala po jedné z pěšinek a došla až na zahradu za vilou. Už odtamtud viděla poslední artefakt, který na ni čekal zavěšený na dveřích od zadního vchodu. Zrcadlo. Maria k němu došla a přes odraz její tváře se prolnula tvář TCO.
"Trvalo ti to." prohlásila The Clever One.
"Užívala jsem si poklidnou procházku." odpověděla Maria.
"Hmm." ucedila TCO. Najednou s prudce otevřely dveře a z nich vyběhly všechny Creepypasty, jejichž artefakty Maria donesla. Každý měl v jedné ruce vodní pistolku a v druhé větev jehličnanu.
"Bitvááááá!" vyhrkl Ben. Masky strčil Marie její vlastní pistolku a větev.
"Hej! V dopise jste tvrdili, že se té násilné stránce vyhneme!" vyhrkla Maria.
"Lhali jsme." odvětila jednoduše Agnes.
"Překvápko!" vyhrkla Zero a vystříkla proud vody z pistolky Marie přímo do tváře.
"No no no no! V rámci Velikonoc je to holky proti klukům!" prohlásila Maria.
"A kdy to bude Creepypasty proti Blangelovi?" optal se Jeff.
"To nebude! A teď se braň!" vykřikla Maria a vyslala proud vody na Jeffa.
Rozzuřila se bitva jako žádná jiná. Souboj na život a na smrt. Kdo se dostal dost blízko k protivníkovi, švihal ho po nohách větvičkou, na dálku se používala pistolka.
Slenderman během toho dvakrát upadl, protože mu zakázali používat chapadla a on, jak nebyl zvyklý je mít svěšená, se do nich zamotal.

Večer se všichni usadili v obýváku, nohy ponořené do lavorů, kýblů a hrnců s horkou vodou a s ručníkama na hlavě.
"Ale stálo to za to, ne?" hlesl Ben.
"To rozhodně!" kývl Ticci.
"Je to děsná švanda, musíme si to zopakovat." prohlásila Sally.
"Ale příště chci hledat vajíčka já!" vyhrkl Jeff.
"Příště budeme hledat my všichni a Maria je poschovává!" řekla Zero. Maria neodpověděla. Zamyšleně hleděla z okna.
"Mario? Děje se něco?" Bloody Mona dívce položila ruku na rameno. Maria sebou cukla a podívala se po Creepách.
"Koukněte se na sebe… Děsivé noční můry vyvolávající strach a paranoiu… A já tady s vámi hraju vodní bitvy a směju se do noci."
Všichni se nad Mariinými slovy zarazili a chvíli bylo ticho.
"Přijde ti to špatně?" zeptal se Eyeless Jack. Maria pokrčila rameny.
"Já nevím. Je to jako kdybych našla odvrácenou… krásnou stránku temnoty."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hooray Hooray | 30. dubna 2017 v 13:20 | Reagovat

Umírám nadšením!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama