Right under my skin (3)

8. června 2017 v 22:34 | Kalamity Iharo |  Right Under My Skin
Jabán, vy Žaláti!
Budu hodná, budu tak strašně hodná a dám vám sem další článek! To jen, kdyby sem náhodou někdo omylem zavítal a třeba by ho napadlo si něco přečíst... Heh, heheh... Hahahahaahahaha!

"Půjdu dneska zase lonžovat Lucifera, přidáš se?" nabídl mi něco po poledni Jack. Zrovna jsme dozametali dvorek a na chvíli si sedli do stínu. Kývl jsem.
"Strašně rád!" vyhrkl jsem. Jack se pousmál.
"Tak jo. Klidně tě nechám ho vyhřebelcovat. Vypadáš, že nejsi u koní poprvé a víš co a jak." prohodil.
"Jo, to jo. Už jsem kdysi v jedné stáji trávil dost času." zamumlal jsem a zahleděl se na nebe. Za celý den se na něm neukázal ani mráček. Začal jsem vzpomínat. Bylo to už dávno.
"Narodil jsem se v malém městečku. Na jeho okraji byla stáj s jízdárnami. Máma si brzy všimla mého zájmu o koně a tak mi domluvila lekce. Učil jsem se jezdit, starat se o koně i o jejich postroj... Doma jsem měl spoustu knih o koních. A dokonce nějaké plakáty polepené na stěně." začal jsem z ničeho nic vyprávět.
"Rodiče i brácha mě vždycky podporovali. Byli rádi, že do něčeho vkládám svou energii a nadšení. A že je to něco takového, ne jen nějaká hloupost. Brácha mě vyzvedával a já ho vždycky o všem poučoval. Nevím, jestli ho to zajímalo doopravdy, nebo jen z laskavosti dělal, že je zaujatý... Tak jako tak, bylo to nejlepší dětství, jaké jsem si mohl přát." lehce jsem se usmál. Strašně mi to chybělo.
"Wow, takže opravdová láska už od dětství, jo?" zeptal se Jack. Kývl jsem. Jo. Byl jsem tenkrát tak šťastný a mohl jsem tak i zůstat! Kdyby jen... To zatracené stěhování! Zatnul jsem pěsti. Jack si toho všiml.
"Hej, děje se něco, Jeffe?" zeptal se. Překvapeně jsem se po něm podíval. Skoro bych zapomněl, že tam je. Zase jsem pěsti povolil.
"Ne, ne, jen jsem se zamyslel." odvětil jsem. Jack mě pozoroval.
"Kolik ti vlastně je, Jeffe?" zeptal se najednou.
"Třináct." odpověděl jsem.
"Aha... Vypadáš starší." zamumlal Jack.
"Jo, to dělá... ten můj zjev." sklonil jsem tvář k zemi. Jack mi položil ruku na rameno, když jsem vzhlédl, zahleděl se mi do očí.
"Hej, podle mě to vypadá krutopřísně. Netuším sice, co se ti stalo a nechám to jen na tobě, jestli mi to řekneš, ale hej, ten obličej... Je jinej, jasně, ale podle mě je sakra hustej. Nestyď se za něj, jasný? Nikdy se nesmíš stydět za to, kdo jsi." mluvil vážně. Jen jsem kývl, pohledem jsem neuhýbal. Jack vstal a natáhl ke mě ruku.
"Tak vstávej, je čas provětrat Lucifera." prohlásil s úsměvem. Chytil jsem se ho za ruku a s jeho pomocí jsem se vytáhl na nohy. Vešli jsme do stáje, já si vzal kartáč a hřeblo, Jack zatím zamířil pro lonži. Přešel jsem stáj až k Luciferově boxu. Zatímco ostatní koně pokaždé při pohledu na mě pohazovali hlavou a frkali, Lucifer už se při prvních známkách tohoto povyku vyklonil a nedočkavě po mě pokukoval. Pootevřel jsem si box, vešel jsem k němu a zase jsem za sebou zavřel. Dal jsem se do hřebelcování. Lucifer poklidně stál, hlavu svěsil k zemi a přivřel oči. Užíval si péči a řekl bych, že podřimoval.
"Jeffe? Jeffe...?" od vchodu se ozval Jack. Vykoukl jsem z boxu.
"Tady." houkl jsem na něj.
"Proboha Jeffe!" vyjekl Jack a rozběhl se k boxu. Překvapeně jsem na něj hleděl. Akorát jsem hřeblem masíroval Luciferův bok. Jack tak tak zabrzdil u boxu a s vyvalenýma očima si mě prohlížel. Pak se podíval na podřimujícího Lucifera.
"Co se děje, Jacku?" zeptal jsem se nechápavě. Jack se znovu podíval na mě.
"Lucifer se nesmí hřebelcovat v boxu... Já... Já ti to zapomněl říct, úplně mi to vypadlo..." řekl.
"No, tak to je dobře, že už jsem hotový." pokrčil jsem nad tím rameny a vyšel jsem ven. Jack otevřel box úplně a mlaskl. Lucifer si nechal připnout lonži k ohlávce a poslušně vyšel, vedený Jackem. Šel jsem vedle Jacka z druhé strany a zmatěně jsem si Lucifera prohlížel. Proč se nesmí hřebelcovat v boxu? Odpověděl jsem před tím trochu lehkovážně, ale pravdou bylo, že mě to neskutečně zajímalo. Počkal jsem, až Jack odvede Lucifera do jízdárny, u jejího vchodu byl denní plán, hodiny, od kdy do kdy tam kdo a s jakým koněm trénuje. Vedle plánu byl opřený dlouhý bič. Používal se k pobídkám. Vzpoměl jsem si, jak mě s ním omylem přetáhli při jedné z prvních lekcí. Noha mě štípala ještě hodiny. Jack si vzal do volné ruky bič a kývl na mě, a´t zavřu bránu do jízdárny a zůstanu tam. Sám došel do středu, tam poplácal Lucifera po boku a popustil mu lonži. Zamlaskal a Lucifer se dal do chodu.
"Jacku...?" ozval jsem se po chvíli.
"No?" Jack po mě na chvíli střelil pohledem, ale většinu času sledoval Luciferův chod.
"Proč se nesmí Lucy hřebelcovat v boxu?" zeptal jsem se. Jack si povzdechl.
"Má takový zlozvyk... Nejspíš ho to naučil jeho předchozí majitel. Když totiž vejdeš do jeho boxu a zavřeš za sebou, skopí uši k hlavě a zatlačí tě na stěnu, kde se na tebe tiskne tak dlouho, dokud ti někdo nepřijde na pomoc. Nemůžeš pod tím tlakem dýchat, takže hrozí, že omdlíš a on tě pak třeba podupe, jednou takhle někomu prý i zlomil žebra... Nevíme, proč přesně to dělá a taky se nám nepodařilo ho to odvaučit... Takže ho vždycky bereme ven ke kůlům. Dokonce dal pan Herman jeden takový kůl nainstalovat i dovnitř, pro dny, kdy prší, nebo je zima." vysvětlil mi Jack. Hleděl jsem na Lucifera. Když jsem u něj byl já, jen stál a podřimoval.
"Ale mě nic neudělal." namítl jsem nahlas.
"Jo, to mě taky překvapilo... Asi sis opravdu získal jeho sympatie..." prohodil Jack.
"Ale stejně bych to příště neriskoval." dodal. Kývl jsem. Lucifer mě zrovna míjel, pohodil hlavou, jako kdyby nám snad rozuměl. Věděl jsem jistě, že je Lucifer speciální kůň. Jen jsem si nebyl tak úplně jistý, jestli v dobrém, nebo špatném. Ale když jsem ho tak pozoroval, nechtělo se mi ho nemít rád. Naopak. Vzbuzoval ve mě pocit, že je mi podobný. Že bojuje se svou minulostí a chce všem okolo a hlavně sobě dokázat, že je lepší, než byl. Že už není zlý, není nebezpečný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spark_Seeker Spark_Seeker | E-mail | Web | 11. června 2017 v 7:04 | Reagovat

Hustý! XD
Ráda si počkám na další díly ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama