Smrt Samotná

4. února 2018 v 22:43 | Kalamity Iharo |  origosh
Jabán, vy Žaláti.
Tak se nám tady vyloupla další krátká povídka. Ne, není to nic pozitivního a veselého, ale to jste si už snad zvykli.

lighto

Největší sériový vrah v historii. Má na svědomí stovky obětí. Je možné, že číslo přesáhlo již tisícovku, ne o všech případech však máme jasné zprávy.
Zhruba před deseti lety se po světě začaly oběvovat případy záhadných úmrtí. Nikde žádná stopa, žádní svědci, jen mrtvé tělo. Dlouho si nikdo úmrtí nespojil, dokud jedné internetové skupině nebliklo. To, co měly všechny tyto oběti společné byla malá drobnost. Všichni tito lidé se zabývali myšlenkou na vlastní smrt. Ať už krátkou chvíli, nebo dlouhodobě sebevraždu plánovali, všichni do jednoho byli s touto ideou spojeni. Skupina, která tuto spojitost odhalila sama shromažďovala lidi natolik nešťastné se svými životy, že je chtěli ukončit.
Před osmi lety přišlo první veřejné vyslovení "přání smrti" kdy mladý Joshua Reynolds zveřejnil na YouTube video, kde nahlas žádá tohoto záhadného vraha, aby si pro něj přišel, neboť on sám na to nemá dostatečnou odvahu. O týden později byl nalezen mrtvý. Při ohledání těla byl nalezen vpich stříkačky na krku a pitva odhalila silný jed v krevním oběhu mladého muže. Druh jedu se nepodařilo určit, stejně tak jeho složení. Ani stříkačka nebyla nalezena. Krom absence "vražedné zbraně" a záhadnému druhu jedu, o kterém Joshua nemohl mít žádné tušení, vše nasvědčovalo sebevraždě.
Brzy po tomto případu vyslovili "přání smrti" další dva lidé. Video udělali společně sourozenci Amanda a Peter Grievesovi. Svůj byt vybavili kamerami. Ujistili se, že bude minimálně jedna v každé místnosti a oni budou vždy v záběru. Také se snažili být neustále spolu. Čekali deset dní. Amandino tělo bylo nalezeno na pohovce, vykazovalo známky zardoušení. Peter zemřel na záchodě, pitva určila jako příčinu úmrtí zástavu srdce.
Kamery ovšem nezachytily nic. Na záznamu byly jen hodiny a hodiny normálního života sourozenců a jejich čekání na smrt. Celou dobu poklidně naživu a pak, najednou, ze vteřiny na vteřinu mrtví, tak, jak je později nalezli. Jako kdyby někdo prostě vystřil ze záznamu část, kdy se oběvil vrah. Záznamy ovšem ani v nejmenším nevykazovaly známky úprav.
V této době vrah dostal svou přezdívku. Smrt Samotná. Nikdo ji nevidí přicházet, nikdo ji nevidí odcházet. Ze vteřiny na vteřinu si vezme lidský život a nezanechá po sobě jedinou stopu.
Pod třetím veřejným "přáním smrti" se skrýval Nikolaj Vasternik. Od vyslovení přání nepřetržitě streamoval.
Před vyslovením přání byl Nikolaj kluk, o kterého se nikdo moc nestaral. Stával vždy sám, nepovšimnut. Stream mu přinesl popularitu a možná i proto po třech dnech prohlásil, že přání bere zpět, že to chce ještě se světem zkusit. Na druhý den byl mrtvý. Záznam streamu ukazoval Nikolaje, jak si jde večer v jedenáct lehnout, okolo půl jedné ráno se začal dusit a z úst mu začala téct pěna. Nikolaj se nakonec udusil.
Víme tedy, že přání smrti se nedá vzít zpět. Od té doby umírají další lidé, ať už prohlásí "přání smrti" veřejně, či jen sebevraždu zvažují a sami nemají dostatek odvahy.
Otázkou zůstává, kdo je vrahem? Je Smrt Samotná skutečně sama Smrt? Přišla snad mezi nás znovu zasít strach z ní samotné? Pokud ano, podařilo se. Bojíme se. Bojíme se, že další, kdo vyřkne "přání smrti" bude někdo, na kom nám blízký...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Phouka Phouka | Web | 4. února 2018 v 22:48 | Reagovat

Oooh, dark... And really cool! Keep going, dear!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama